Csapatépítő tréning
Csapatépítő tréning, csapatösszetartó tréning, outdoor csapatépítés, offsite tréning, számos neve van az itt következő csapatösszetartó programjainknak, azonban legfontosabb jellemzőjük: a természetben történnek, és fizikai aktivitásra, mozgásra épülnek.
Miért fontos ez?
Mert a modern életvitel pont ezt két alapkövet rabolja el az emberek életéből. A mozgást és a természetet.
Miért van szükségünk a mozgásra és a természetre?
Mert jelen társadalmunkban kevés a közvetlen tapasztalat természetes környezetünkkel, és saját fizikai képességeinkkel. Megszűnt a saját tapasztalás, készen kapva fogadjuk be az ismereteket, ez a folyamat rendkívül káros az egyénre és a társadalomra, melynek részleteire hely hiányában nem tudunk kitérni.
Az elmúlt tíz évben, több, mint 100 cég részére bonyolítottunk le sikeres csapatépítő tréninget, ezek közöt volt 4 fős vezetői elvonulás, és 900 fős családi nap is, kérjük tekintse meg referencia listánkat és videóinkat.
A megrendelővel egyeztetve, az elvárásoknak, és a program céljának megfelelően alakítjuk ki, hogy a program során csak az élményadásra koncentráljunk, (pl. céges családi nap, partnertalálkozó, incentive program), vagy a szisztematikus feldolgozás és visszacsatolás is szerepet kapjon a program során (pl. bizalomépítő tréning, kommunkiáció fejlesztő tréning stb.)
A megszokott munkahelyi és otthoni környezetből „kiragadott” kollégák a természetben tapasztalhatják meg igazán az egymásrautaltság érzését, kialakul, illetve erősödik a csapatban a „mi” tudat.
További előny, hogy olyan munkatársak is jobban megismerhetik egymást, akik napi tevékenységük során személyesen nem, vagy csak nagyon ritkán találkoznak, bár tevékenységük összekapcsolódik, interakciójuk csak elektronikus levelezésre, vagy telefonos kapcsolatra korlátozódik.
A téma iránt mélyebben érdeklődők számára csapatépítés, outdoor tréning módszertan:
Erre a felismerésre alapul David Kolb elmélete. Kolb kutatásai alapján tartós viselkedésváltozás csak tapasztalati tanulás útján érhető el. Tapasztalati tanulás a résztvevő személyes élményén alapul, mely szabadban végzett, fizikai gyakorlatok során problémamegoldásra, döntéshozatalra, vélemény-formálásra sarkallja az egyént.
A gyakorlatok, szimulációk, szerepjátékok során a résztvevőt igyekszünk a megszokott környezetéből, úgynevezett komfortzónájából rövid időre kibillenteni, látszólagos veszélynek kitenni, (ez az úgynevezett tanulási zóna) így olyan „kihívást” biztosítani számára, ami elősegíti mind az újszerű viselkedésformák felszínre bukkanását, mind az élményből fakadó tanulás hosszú távú elmélyítését.
A tanulási folyamat fontos része, hogy a látszólag veszélyes, vagy megoldhatatlan feladatokat végül a csapat együttesen képes kivitelezni. Ez az együtt átélt siker, mely komfortzónán kívül valósul meg, mélyen rögzül az egyénben, és a kivitelezés folyamata beépül az egyén cselekvéskészletébe.
Ezek az új ismeretek beépülnek az egyén cselekvéskészletébe, ezáltal növelik a magabiztosságot és javítják az önértékelést.
Fejlesztik az együttműködési képességet, javítják a társas interakciókat. Javul a kommunikációs készség, fejlődnek az interperszonális, és intraperszonális viszonyok. Fejlődik a kreativitás, nő az improvizációs készség.
Módszertanunk fontos eleme az élmények feldolgozása, mely segíti az ismeretek elmélyülését. Programjainkat a megrendelővel egyeztetve, előzetes felmérések alapján dolgozzuk ki az adott igényekhez és elvárásához igazítva.
Nincs két egyforma vállalat, éppen ezért hogy programunkat az Ön cégére tudjuk optimalizálni, kérje csapatépítő program ajánlatunkat most!
Ajánlatkéréshez töltse ki az alábbi űrlapot, vagy vegye fel velünk a kapcsolatot.